Muškátový oříšek, TRS 100g

Kód: 1046/1
165 Kč
Skladem (> 5 ks)

Min. trvanlivost: 12/2022

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: jednodruhové koření muškátový oříšek.

Někdo považuje muškátový oříšek za vynikající koření a za přírodní afrodiziakum a léčivý přípravek, zatímco jiní tvrdí, že se jedná o halucinogen a jed. Kupodivu, všechny z nich mají pravdu, rozdíl je pouze v detailech

Muškátový oříšek je vhodný pro téměř každé jídlo, od masa po sladkosti, k pečení, dobře se hodí k ovocným koktejlům, používá se jako konzervační a aromatická látka v marinádách a je součástí paštik a klobás.

Zajímavým faktem je, že profesionální zkušení kuchaři používají pouze celé ořechy a sekájí je pouze během vaření, aby se zachovaly všechny vlastnosti produktu.

Muškátový oříšek je obsahem kostní skořápky ovoce rostliny. Obsahuje nejen vysoký obsah éterických olejů, ale také mnoho vitamínů a minerálů. Například oříšek obsahuje 7 druhů vitamínů B, jakož i PP, E a beta-karoten. Pokud jde o minerály, obsahuje fluor, vanad, mangan, stroncium, síra a další.

Muškátový oříšek má mnoho pozitivních vlastností - zlepšení mozkové aktivity, léčba nespavosti, snížení krevního tlaku, pozitivní vliv na stav kostí, blahodárný hojivý účinek na ledviny a játra

Používá se v kosmetologii jako zahřívací, čistící a omlazující prostředek.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: POTRAVINY
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: